Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü

Ebediyete göçüşünün 78.yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü andık.

Sn.Bakanımızın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Vefatının yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla yad ediyorum.


 İstiklal mücadelemizin lideri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete intikalinin 78. yılında saygı ve hürmetle anıyorum.

Cumhuriyetimizin ilanının 93. yıl dönümünü geride bıraktığımız bu dönemde, Gazi Mustafa Kemal’in vasiyeti olan 'muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma' istikametinde Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için tüm gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz.

Hükümetlerimiz döneminde millet iradesini her alanda egemen kıldık, demokrasimizi, hak ve özgürlüklerimizi geliştirdik ve hukuk düzenimizi güçlendirmek için reformlar yaptık. Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak, gelecek nesillere güçlü, müreffeh ve dünyada sözü geçen bir Türkiye bırakmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Tüm terör örgütlerine ve ihanet şebekelerine inat, Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumaya ve demokrasimizi daha da geliştirerek büyümeye, kalkınmaya, üretmeye devam edeceğiz.

93 yıllık Cumhuriyet tarihimizde milletimiz hiç olmadığı kadar devletiyle kucaklaşmış, demokrasisine sahip çıkmış ve 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Geçmişte olduğu gibi birliğimizi ve kardeşliğimizi hedef almaya çalışanlar karşılarında millet iradesini bulmuşlardır.

Vefatının yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla yad ediyorum.
 

      Bülent TÜFENKCİ 
Gümrük ve Ticaret Bakanı